Jdi na navigaci Hlavné menu Jdi na navigaci horizontální

Přednášky

Přednáška OsekVytlačiť
 

Připravujeme - Osek - 8.10.2019


 
 

Spot přednáškyVytlačiť
 


 
 

PŘEDNÁŠKY – TÉMATA:

TĚLO NAPOVÍ  aneb základy funkční psychosomatiky

Naše tělo svými nemocemi vypovídá o tom, co se děje v naši mysli. Nebo také naopak, naše mysl rozhoduje o tělesném zdraví. Vzájemné vztahy a vazby, neboli psychosomatika pro každý ten, to je náplň přednášky, stejně jako psychohygiena., která učí zvládat každodenní život. 

EMOCE A NEMOC aneb nemoci z emocí

Nemoc jak nezvaný host, kterého je všude dost, navštívit vás může. Možná vás přemůže a do postele skolí, nebo vás kdeco bolí. Kdy nemoc končí a kdy začíná? Proč mám tu kterou právě já? Když se v hlavě myšlenky honí, brzy pak naše tělo bolí. A je často k zlosti, když vás bolí kosti a prášek zrovna nehojí a vy jste jako po boji. Zas dobře bude a prášek zbude. Hlava, ta ví, proč se tělo nehojí, či je jako po boji.  Tělo hlavu poslouchá, jen málokdo naslouchá. Je to k jeho škodě, že věří náhodě. Že pověrám věří, kdo k doktoru běží. kdo se léčit jiným dává, tomu neslouží hlava. Vyléčit se musíš sám, na to přísahám. 

VLIV MYŠLENÍ NA TĚLO aneb funkční psychosomatika pro každý den

Psyché – psychika a tedy emoce platí na naše nemoce. Práce s naší mysli - copak tělo myslí? Tělo. to vás poslouchá - vaší mysli naslouchá. Co myslíte - to vám dává, tak se vaše každá zpráva v hmotu přemění. Je to vlastně znamení, které vás ke zdraví vede - jen mu naslouchejte.

PSYCHIKA aneb řídí hlava tělo?

Co se skrývá pod psychikou? Jaký podíl má na našich životech a našem zdraví? Je psychika pouze o 'psychických' onemocněních nebo je to něco víč? Co stojí za nemocemi psychiky? Lze vystoupit z depresí a jiných onemocnění?

ŽENSKÉ NEMOCI aneb může žena prožít svůj život ve zdraví?

Prý z Adamova žebra stvořená - tak stálá a tak proměnná. Víc než člověk vydrží i auto sama udrží, když nebezpečí hrozí – sílu ji snad dali bozi. Zodpovědnost za další generace nese – i když leckterá ji neunese. Předci jí zapomněli naučit žít – radost ze života mít. 

Mají ženské  nemoci původ v roli ženy, matky, milenky atd.?

SEBEÚCTA - aneb jakou roli hraje úcta a respekt v životě člověka

Co to je úcta, respekt a sebeúcta a proč je tak důležitá. Jaký vliv má na zdraví člověka? Může za některé tělesné nemoci? 

NÁDOROVÁ ONEMOCNĚNÍ aneb jsme vydán napospas 'splašeným' buňkám?

Co stojí za nádorovými onemocněními z pohledu funkční psychosomatiky? Jde opravdu vydání 'osudu'? Lze prožít život bez rakoviny? Existuje souvislost mezi rkaovinou a emočním prožíváním?

STRACH aneb jaký je jeho vliv na ldiský život.

Strach má velké oči, do hlavy ti skočí, rozbuší ti srdce a rozhýbá prudce - barvy ve tvé tváři. Pak radostí září... Strach je živnou půdou pro nemoc. Potřebujeme se bt? Co stojí za strachem? Jaké nemoci spouští?

HUBNEME MYŠLENKOU aneb jaký vliv má myšlenka na 'rozměry' našeho těla

Zkoušeli jste různé diety či zaručené preparáty na redukci váhy? Přesto jste ‚jinak prostorově řešeni‘? Už víte, že za vaší váhou stojí vaše myšlení? Vysvětlíme vám, proč tomu tak je a jak z toho ven.

UMĚNÍ ŽÍT aneb jak se pozná, zda umíme žít

Jako holka malá jsem domova se bála, samý křik a hádky a jako z pohádky princeznou chtěla jsem být….

Je dospělost zárukou toho, že umíme skutečně žít? Zaručuje to, že jseme strůjci svého života také odpovědnsot za něj? Kdo je 'dospělý'?

ŽIVOT JE HRA aneb jakou formu života žijete

Jak dalece ovlivňujeme své životy svou myslí? Jakou má myšlenka sílu? Jakou roli hrají v našich životech emoce? Jak souvisí naše emoce se zdravím? lze prožít život jako veselohru nebo nezbytně musí být tragédií?

CESTA KE ZDRAVÍ aneb ke zdraví prý vede spousta cest

Prý ke zdraví vede spousta cest. Po které nechám se vést? Že cesta je jen jediná? V našich hlavách začíná? 

SLOVNÍ OBRANA aneb psychohygiena všedního dne

Mnoho problémů v našem životě pramení z nedorozumění, naučit se správně komunikovat je základ pro zvládání nepříjemných situací. Jak z toho ven? Jak se bránit nepříjemným situacím. Co mi přinese ‚správná‘ komunikace?

VLIV KOMUNIKACE NA ZDRAVÍ aneb jaká je síla slov

Pozor na slova co plynou z úst, někdy je lepší slovní půst..Slova zraňují i hladí – jsme tak mladí, i slovo může být zbraní, i slovo těžce zraní,

Jakou roli hrají myšlenky a slova v našich životech? Mají vliv na naše zdraví? Jakou sílu má myšlenka a jakou slovo? Jak poznáme, že s námi někdo nehraje fér?

VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ VLIVY aneb co ovlivňuje naše životy

Jakou roli hrají v našich životech vnitřní vlivy, tedy naše emoce? Jakou roli hrají vnější vlivy jako manipulace a prokletí? Co ovlivňuje naše zdraví a životy?

MANIPULACE aneb  jakou roli hraje tato hra v životech lidí.

Jako loutku na provázku, kterou vodí na procházku, jako moucha v pavoučí síti se někdy lidé cítí, a i když slunce svítí, nemají den krásný a měsíc není jasný. Jak z toho ven, jak nebýt polapen? Jaký vlvi na zdraví manipulace má? Zbavit je jí dá? Svůj život můžeš ve svých rukách mít nebo o tuto výsadu přijít...

PROKLETÍ - existuje prokletí? Lze myšlenkou ublížit?

Jakou má myšlenka sílu? Udělá ti v hlavě díru? Někdy možná prokletí, také k tobě doletí. To jen závist vědět dala, že tě také ochutnala. Pak se ti nic nedaří, máš ruměnce ve tváři, levé obě ruce a bolí tě srdce. Prokletí je emocí, nemůže za nemoci. Proklíná ten, kdo rád nemá, lidi kolem sebe, nenávidí tebe, možná také i sám sebe. Neunese jiných radost, je to prostě jeho slabost. je obranou láska?  To je jako sázka do loterie. A kdo to nezažije, neví, jak zrada bolí. Více než rány holí. O svých osudech vyprávějí lidí, obdobné je to všude. Emoce snad vládnou světem a ubližují i malým dětem. Proklíná ten, kdo nemá rád, možná je to jen hlad po troše lásky, když přibývají vrásky, když z oblaků bouře vzejde, než na stáří člověk sejde. Když do života tornádo vtrhne a máme oči zvlhlé…

ZDRAVÉ DÍTĚ aneb proč jsou naše děti nemocné a jak z toho ven.

Bývají vaše děti často nemocné? Už vás nebaví dávat jim neustále antibiotika, kortikoidy či jiné léky? Chcete vědět, proč mají ty které nemoci? Záleží vám na jejich zdraví?

DOKONALÝ RODIČ aneb jsou vaše děti zdravé?

Jak se pozná dokonalý rodič? jak docílit toho, aby mé děti byly veselé a hravé, také zdravé? Co stojí za oemocněním dětí? Jak je naučit zdraví?


 

Využijte registraci a nechte se informovat o novinkách

:
:
Zapomněli jste heslo
Registrovat

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendář

webygroup

073688

ÚvodÚvodní stránka