Jdi na navigaci Hlavné menu Jdi na navigaci horizontální

Práce studentů


 

Pohled na desatero

V jednoho boha věřit budeš - - poslušná ovce, autorita mimo mne - někdo se o mne postará, ale je to i ten, který trestá - strach abych dodržovala, aby mne neopustil, aby mi zachoval svou přízeň, vše je v rukou božích - bezmoc, strach ze selhání, strach o život pokud si myslím, že jsem některým svým činem mohla věřit někomu nebo něčemu jinému
 

Neštěstí nechodí po horách

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Stalo se to i nám, když naše mladší dcera onemocněla. Teď to budou čtyři roky , kdy ji manžel odvezl  těsně před vánocemi do nemocnice s bolestí žaludku a břicha. Po několika vyšetřeních přišla doktorka se zprávou, silný zánět slinivky.
 

Proč právě já

Už delší dobu se chystám napsat tento domácí úkol a nevěděla jsem, co napsat. Napadaly mě věci typu: proč právě já mám takové trable v životě, počínaje mým ne úplně šťastným dětstvím, se kterým jsem se, alespoň doufám, už vyrovnala, jelikož co bylo, stejně nezměním. Nemá cenu smutnit nad tím, co bylo a bát se toho, co bude a kvůli tomu se trápit. Je potřeba užívat si toho, co je teď, tedy přítomnosti.
 

Slovo

Co všechno se dá vyjádřit slovem, radost, smutek, lhostejnost, nenávist. Slovem můžete pohladit,
 

Ujíždí ti vlak

Ujíždí ti vlak? Myslíš, že ho dohoníš nebo zastavíš? A co se stane když ti ujede? Budeš ho honit? A pak až už nebudeš moct popadnout dech? Co pak? Když skutečně ujede, půjde ti o život? Možná už další vlak nikdy nepojede. Vztekáš se, že ujel?
 

Strach z pohledu 15letých

Zamysleme se nad tím, co je to strach! Je to nějaká energie, která se vytváří v naší hlavě. Je to náznak něčeho, z čeho nemáme dobrý pocit. Vzpomeňte si, kdy naposledy jste se něčeho báli a jak vám z toho bylo šatně. Myslím si, že dnešní svět je plný strachu, např. Na některých místech světa hrozí války, nebo jsou častá zemětřesení a další přírodní katastrofy.
 

Strach z pohledu dospělých

Co je vlastně strach? Obava, nechuť, nejistota, úzkost, nadbytečná přecitlivělost o možných následcích, starostlivost, očekávání něčeho nepříjemného. Strach v určitých momentech je na místě, je to v pořádku – zabraňuje nám ve chvílích ohrožení života vstupovat do těchto situací. Tento strach bych pojmenovala, viděla a cítila jako svého přítele, kamaráda, který mi pomáhá, je mám ochráncem a jsem vděčná za jeho působení ve mně.
 

Využijte registraci a nechte se informovat o novinkách

:
:
Zapomněli jste heslo
Registrovat

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendář

webygroup

073652

ÚvodÚvodní stránka